Summer University Project School

SUPS, 1988 yılından bu yana her sene Avrupa genelinde 60’tan fazla lokal tarafından düzenlenen Yaz Üniversiteleri’nin hem daha iyi düzenlenmesi sağlamak hem de nitelikli organizatörler yetiştirilmesi için yılın çeşitli zamanlarında çeşitli lokallerde gerçekleştirilen temelinde eğitim ve kültür olan bir projedir.

Bu sene Avrupa çapında Lviv(Ukrayna), Valladolid(İspanya) ve Ankara(Türkiye) şehirlerinde SUPS düzenlenecek olup AEGEE-Ankara bu organizasyonun Ankara kısmından sorumludur. Etkinliğimiz 1-4 Şubat tarihleri arasında düzenlenecektir ve yurtdışından 30’a kadar katılımcı beklenmektedir.

Amacı, AEGEE trafından düzenlenen Yaz Üniversiteleri’nde organizasyondan sorumlu kişilerin gelen katılımcılara etkin bir program sunmasını sağlamakla beraber kişilere organizasyonu kusursuz ilerletmeleri için gerekli donanımları kazandırmaktır. Dolayısıyla SUPS sayesinde Avrupa’nın çokkültürlü yapısını anlamak ve düşüncelerini ifade etmek için Yaz Üniversiteleri’nde bir araya gelen gençlerin ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması için daha nitelikli eğitimler hazırlanması sağlamaktakla beraber katılımcıların hem kültürel hem de sosyal olarak daha iyi beslenebilecekleri verimli bir ortam yaratılması ile ilgili etkinlikler üzerine çalışılması hedeflenmektedir. Katılımcılar SUPS sayesinde Yaz Üniversitesi Proje Yönetimi ile ilgili her alanda bilgi sahibi olup bütçe, risk yönetimi gibi konularda kendilerini geliştirme imkanı bulacaklardır. Ayrıca liderlik ve hitabet konularında kişisel ve toplumsal becerilerini geliştirebileceklerdir.

Toplantılarımız her Çarşamba günü saat 18.00’da Merkez Mühendislik Binası MM-120 Ofisimizdedir. Proje hakkında ilgili olup çalışmak istiyorsanız bilgi almak için gün içinde ofisimize veya akşam toplantımıza gelebilirsiniz.